CIDOS, s.r.o.
lícové cihly a klinkerylícové cihly a klinkery
zámková betonová dlažbazámková betonová dlažba
dlažba klinkerdlažba klinker
cihelná dlažbacihelná dlažba
cihelná antukacihelná antuka

Ceny antuky pro rok 2024 (od 01.04.2024)

Druh antuky

volně ložená
cena za 1 tunu

pytlovaná
cena za 1 tunu (30 pyt./pal.)

Antuka CS 1 - standard na dotaz* 4 745 Kč/t
Antuka CP 05 - prachová na dotaz* 5 192 Kč/t
Antuka CN 4 - hrubá na dotaz* 5 311 Kč/t

Pozn.: *) - "Na dotaz" - rádi oceníme Vaši konkrétní poptávku.
Úhrada za antuku je možná pouze bezhotovostně na účet před odběrem.
Nejsme plátci DPH !!!

Antuka CS 1 - standard

Běžná standardní antuka, která je vhodná pro jarní údržbu povrchů sportovišť (tenisových kurtů, atletických drah, volejbalových kurtů atd.) a pro opravy, při nichž se odstraňuje jen část staré antuky. Je dostatečně jemná (veškerá antuka je prosáta přes síto 2 mm), takže nehrozí neřízený skluz tenisky po povrchu kurtu. Má do 25% podílu zrn pod 0,05mm a do 70% podílu zrn pod 0,5 mm. Charakterizuje ji oproti antuce CP 05 nižší obsah prachového podílu (méně špiní ponožky). Doplněním na starý povrch sportoviště, kde je již antuka hraním a povětrnostními vlivy částečně rozpadlá, vrací povrchu původní kvalitu, včetně řízeného skluzu tenisky po povrchu.
Nedoporučujeme ji používat ve vrstvě vyšší než 5 mm.

Antuka CP 05 - prachová

Velmi jemná (prachová) antuka se spojitou zrnitostí s obsahem minimálně 25% podílu pod 0,05 mm a minimálně 70% podílu pod 0,5 mm. Je vhodná zvláště pro výstavbu zcela nových povrchů sportovišť (tenisových kurtů, atletických drah, volejbalových kurtů atd.) a pro jejich generální obnovu při které se odstraňuje stará antuka. I po vytvoření vrstvy nad 5 mm tvoří kompaktní povrch. Není příliš vhodná pro běžnou údržbu starších povrchů sportovišť, kde vlivem hraní a povětrnostních vlivů došlo již k rozpadu a zjemnění původní antuky.

Antuka CN 4 - hrubá

Zbytek na sítě (nadsítné) z prosívání hrubé antuky po prvém mletí. V antuce CN 4 je maximálně 5% podílu pod 2 mm a minimálně 80% podílu pod 4 mm. Používá se pro vysypávání cest v parcích, vylehčení substrátů pro kaktusy, podestýlka domácím zvířatům (holubům, morčatům), úprava okolí hrobů atd.

Výroba

Antuka se vyrábí rozemletím zlomků nebo celých výrobků z pálené hlíny na definovanou zrnitost. K tomu se používají dvě mlecí linky: Na prvé mlecí lince se čisté zlomky cihel a pálených střešních tašek nejprve nadrtí na čelisťovém drtiči na velikost do 80 mm a poté uloží do velkoprostorového sila. Z něj pak přes vibrační žlab se drť dávkuje do kladivového mlýna, ve kterém dojde k rozemletí drtě na hrubou antuku. Z hrubé antuky se pak na vibračním sítě odděluje hrubá frakce. Propad sítem o velikosti ok 2 mm je již antuka CS 1 a ukládá se volně loženou do krytého skladu.

Způsob prodeje

Antuku prodáváme dle jednotlivých druhů volně loženou nebo pytlovanou.
Pytlovaná antuka je dodávána na nevratných paletách 120x80 cm, vždy 30 ks pytlů na paletě, t.j. 1 tuna antuky na paletě. Pytle jsou fixovány smrštitelnou folií. Informativní objemová hmotnost antuky činí 1 050 kg / m3.
Antuku prodáváme po celých paletách ze skladu v Jičíně. Na požádání zajistíme dopravu nákladním autem s hydraulickou rukou. Nosnost max. 5 palet.

Antuka a její kvalita - prohlášení o shodě

Dodržení stejné kvality antuky je naším prvořadým cílem. Kvalitu každého druhu antuky máme předepsánu našimi podnikovými normami ( antuka.com)

Výhody pytlované antuky

- nulové ztráty při přepravě a skladování
- balení - 33,4 kg / pytel, 1 t na nevratné paletě
- vyrábí se z ostře vypalovaného materiálu (střešní tašky, atd.)
- jednoduchá manipulace, odolnost obalů proti povětrnostním vlivům
- optimální zrnitost - okamžité použití bez dalšího přesívání

CIDOS, s.r.o., Popovice 99, 506 01 Jičín, Ič 25278321, Dič CZ25278321,
reg. v obchodním rejstříku Krajského soudu v Hradci Králové (odd. C, vložka 12363)
Ing. Miroslav Charamza - 607 544 589, 721 233 515, e-mail: cidos@cidos.cz